دنیا چاپ

با طراحی یک سربرگ اختصاصی ، دیده شوید

با طراحی یک سربرگ اختصاصی ، دیده شوید

در هر کسب‌وکاری سعی بر این است که آن کسب‌وکار بهتر دیده شود. یکی از اقداماتی که در این راه می‌تواند مؤثر واقع شود، طراحی سربرگی اختصاصی برای هر کسب‌وکار است. برای طراحی و چاپ سربرگ اختصاصی به نکات مهمی باید توجه داشت تا بتوانید به خوبی دیده شوید. البته برای این کار نیاز است که هزینه صرف شود. اگر نمی‌خواهید هزینه‌ی زیادی را پرداخت کنید. با طراحی و چاپ یک سربرگ اختصاصی، شما این امکان را پیدا خواهید کرد که به خوبی دیده شوید و بتوانید با افراد بسیاری در ارتباط باشید! البته ارتباط با افراد مختلف به‌صورت غیرمستقیم انجام می‌شود و شما کاملاً به‌صورت نامحسوس می‌توانید تبلیغات شرکت خود را انجام دهید. شما می‌توانید با کمک گرفتن از شرکت دنیا چاپ در خصوص طراحی و چاپ سربرگ اختصاصی برای مجموعه یا شرکت خود فعالیت چشم‌گیری در امر بازاریابی و بیزینس نیز داشته باشید و گام‌های بلندی را در این زمینه بردارید.

سربرگ چیست؟

سربرگ، به کاغذی گفته می‌شود که در اندازه‌ای متفاوت، بسته به نیاز واحدهای مختلف، متغیر است و برای نوشتن نامه‌های اداری و رسمی در هر مجموعه، شرکت و سازمان مورداستفاده قرار می‌گیرد و در مکاتبات تجاری و رسمی نقش به سزایی دارد. در جوامع امروزی با پیشرفت علم و تکنولوژی، گرافیک نقش گسترده‌ای در جهت تبلیغات و رونق کسب‌وکار ایفا می‌کند و همین امر باعث شده که دست‌خوش تغییرات فراوانی شود، به‌طوری‌که در هر شرکت چه خصوصی و چه دولتی، مجموعه‌ای هماهنگ به اسم ست اداری وجود دارد که سربرگ یکی از مهم‌ترین ارکان اصلی این مجموعه است.

موارد مهمی که در طراحی سربرگ اختصاصی باید به آن توجه کرد

در طراحی کردن یک سربرگ اختصاصی معیارهایی که طراح سربرگ برای طراحی آن انتخاب می‌کند و مورداستفاده قرار می‌دهد بسیار حائز اهمیت است. مواردی همچون استفاده از فونت مناسب، بزرگی و کوچکی فونت و اندازه فونت که معمولاً بین ۱۰ الی ۱۵ پیکسل است و مکان قرار گرفتن سربرگ باید به‌طوری باشد که در قسمت بالای طراحی و در رأس قرار گیرد تا بهترین نتیجه را روی طرح داشته باشد. بنابراین باید به‌گونه‌ای از هنر گرافیک استفاده شود که نوشته‌های روی سربرگ را تحت‌الشعاع قرار ندهد و بتواند تأثیر خاص خود را در نگاه اول روی ذهن بیننده بگذارد. همچنین در طراحی‌های سربرگ معمولاً، ترکیبی از رنگ‌های تیره و متضاد در کنار هم مورداستفاده قرار می‌گیرد، استفاده درست از رنگ‌بندی در طراحی یک سربرگ خیلی مهم است و نشان‌دهنده نوع فعالیت آن شرکت است. لازم به ذکر است بدانید وجود آیتم‌هایی مانند شماره و پیوست از موارد اصلی در طراحی سربرگ است که حائز اهمیت است. با طراحی و چاپ یک سربرگ اختصاصی، شما می‌توانید هم صاحب یک سربرگ حرفه‌ای برای مجموعه خود شوید و هم می‌توانید درزمینه‌ی تبلیغات پیشرفت داشته باشید.

کلام آخر

شما می‌توانید با طراحی یک سربرگ اختصاصی و حرفه‌ای برای شرکت و بیزینس خود پیشرفت‌های بسیاری را در خصوص امور بازاریابی و ارتباط با افراد و شرکت‌های مرتبط با خود را داشته باشید و این امر نقش مهمی در موفقیت‌های شما ایفا می‌کند.

 • اگر به دنبال یک سربرگ اختصاصی برای کسب‌وکارتان هستید، دنیا چاپ بهترین گزینه برای طراحی و چاپ سربرگ ِ مدنظر شما است.
 • همچنین اگر به‌دنبال کسب اطلاعات بیشتری درخصوص طراحی سربرگ هستید، می‎‌توانید سایر مقالات سربرگ را بررسی کنید.
 • و البته که اگر کمی با فتوشاپ آشنایی داشته باشید، خودتان می‌توانید از طرح‌های لایه باز سربرگ، یکی را انتخاب کرده و سربرگی جذاب برای کسب‌وکارتان تدارک ببینید.

دیدگاه‌ها (2)

 • دیدگاه های فینگلیش تایید نخواهند شد.
 • دیدگاه های نامرتبط به مطلب تایید نخواهد شد.
 • از درج دیدگاه های تکراری پرهیز نمایید.

*
*

  سوفیا صمدی مهمان خرداد 7, 1401 پاسخ

  سربرگ ها هرچی ساده تر باشند، جذاب هستند. واقعا تو تجربه ثابت شده این

   دنیا چاپ مدیر کل خرداد 7, 1401 پاسخ

   بله بسیاری از اوقات طراحی مینیمال بر سایر طراحی‌ها ارجعیت دارد.